İçinde bulunulan dijital çağda geleneksel olan her şeyin değiştiği bir dönemde, iş uygulamaları alanında dünyanın lider yazılımı SAP’nin ekosisteminde yer alan en büyük uluslararası iş ortaklarından Itelligence firması, şirketlerin dijital stratejilerini hayata geçirmelerini sağlıyor.

Itelligence’ın büyüyerek kısa sürede 525’i aşkın çalışana ulaşması ve 6,3 Milyon TL’lik yatırımla yeni ofisine taşınması, bir anlamda Türkiye’deki şirketlerin dijital dönüşümde ne kadar hızlandığını açıkça ortaya koyuyor.

Itelligence Türkiye CEO’su Dr. Abdülbahri Danış, yaptığı açıklamada dijitalleşmenin artık tercih olmaktan çıkıp zorunluluk haline geldiğini, değişen ve kolaylaşan teknoloji sayesinde son dönemde özellikle KOBİ’lerin atakta olduğunu belirtti.

Yeni ofisin açılışı vesilesiyle Türkiye’ye gelen itelligence CFO’su Michael Dorin ise Türkiye’nin Batı Avrupa’ya oranla çok daha genç ve hızlı gelişim gösteren bir nüfusa sahip olduğunu, ekonominin dinamiklerini ve değişimini de yakından takip ettiklerini belirterek Türkiye’ye yönelik izleyecekleri yol haritasından bahsetti.

Itelligence Doğu Avrupa ve Çin’den Sorumlu Bölge Direktörü Urban Hopen da yeni teknoloji ve modüllerin dijital dönüşüm süreçlerinde hız, çeviklik ve adaptasyon ile buna uygun yetkin ekip istihdamı gerektirdiğine vurgu yaptı.

SAP’nin Platin İş Ortağı olarak Türkiye’deki şirketlerin dijital dönüşümünde önemli bir rol üstlenen itelligence, son 4 yılda 8 kat büyüdü. Pazardaki potansiyeli gören şirket, ekibini büyütmek üzere yeni ofisine taşındı.

İçinde bulunulan dijital çağda geleneksel olan her şeyin değiştiği bir dönemde, iş uygulamaları alanında dünyanın lider yazılımı SAP’nin ekosisteminde yer alan en büyük uluslararası iş ortaklarından itelligence, şirketlerin dijital stratejilerini hayata geçirmelerini sağlıyor. Bu doğrultuda Daimler, Unilever ve BSH gibi çokuluslu firmaların yanı sıra Limak, Bilkent Holding, CarrefourSA, BMC, e-bebek ve İDO gibi önemli referansları bulunan şirket, Türkiye’de dijital dönüşüme olan ilgi ve talebin hızla arttığını belirtiyor. itelligence’ın büyüyerek kısa sürede 525’i aşkın çalışana ulaşması ve 6,3 Milyon TL’lik yatırımla yeni ofisine taşınması, bir anlamda Türkiye’deki şirketlerin dijital dönüşümde ne kadar hızlandığını açıkça ortaya koyuyor.

itelligence Türkiye CEO’su Dr. Abdülbahri Danış, yaptığı açıklamada dijitalleşmenin artık tercih olmaktan çıkıp zorunluluk haline geldiğini, değişen ve kolaylaşan teknoloji sayesinde son dönemde özellikle KOBİ’lerin atakta olduğunu belirtti.

Yeni ofisin açılışı vesilesiyle Türkiye’ye gelen itelligence CFO’su Michael Dorin ise Türkiye’nin Batı Avrupa’ya oranla çok daha genç ve hızlı gelişim gösteren bir nüfusa sahip olduğunu, ekonominin dinamiklerini ve değişimini de yakından takip ettiklerini belirterek Türkiye’ye yönelik izleyecekleri yol haritasından bahsetti.

itelligence Doğu Avrupa ve Çin’den Sorumlu Bölge Direktörü Urban Hopen da yeni teknoloji ve modüllerin dijital dönüşüm süreçlerinde hız, çeviklik ve adaptasyon ile buna uygun yetkin ekip istihdamı gerektirdiğine vurgu yaptı.

KOBİ’lerin dijital dönüşüme ilgisi büyük!

Dijital dönüşüme ayak uyduramayanların çağın gerisinde kalacağını belirten Danış, “Dünyanın lider yazılım şirketi SAP’nin ekosisteminde yer alan, ülkemizin lider BT servis sağlayıcısı konumundayız. 2000 yılından bu yana hayata geçirdiğimiz dijital dönüşüm odaklı önemli projeler sayesinde çok hızlı bir şekilde büyüyoruz. 2012 yılında 140 kişiyken bugün 525’i aştık. Önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde daha da büyüyerek çalışan sayımızın bine ulaşmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda geceli gündüzlü çalışarak hayata geçirdiğimiz ama bir o kadar da heyecanla emek verdiğimiz yeni ofisimizi açarak, hem müşterilerimize daha iyi hizmet vermek, hem de dijital dönüşüm süreçlerinde onlara yol arkadaşı olmak istiyoruz” dedi.

KOBİ’lerin djital dönüşüme olan ilgisinin bir hayli arttığını belirten Danış, “Dijital dönüşüm yolculuğuna öncülük ettiğimiz büyük montanlı müşterilerimizin yanı sıra özellikle son iki-üç yıldır KOBİ’lerden de büyük talep alıyoruz. SAP’nin yeni teknolojileri KOBİ’ler için büyük fırsat ve kolaylıklar sunuyor. KOBİ’ler, abonelik bazında ödeme gibi seçenekler sayesinde yeni ve dünya çapında kullanılan teknolojileri küçük sermaye yatırımlarıyla yakalayabiliyor. Bu anlamda bizler de KOBİ’lerin ortağı gibi çalışıyoruz. Onlara tek atımlık bir proje değil, bir süreci olan yol haritası çiziyoruz. Böylece daha ilk günden gelecek 3 ya da 5 yılda ne bekleyeceklerini biliyorlar. Amacımız, etki alanımızı bu ölçekteki şirketler üzerinde yaygınlaştırmak ve KOBİ’lerin tam anlamıyla bir yol arkadaşı olmak” dedi.