Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nin yeni sezonunu, usta oyuncu Haldun Dormen ile başlattı. 65. Sanat yılını kutlayan Haldun Dormen Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’de Moliere’in ‘Kibarlık Budalası’ oyunu ile 517 kez sahneye çıktı.

89 yaşındaki usta oyuncu hastalığına rağmen kapalı gişe oynanan oyunda sahnede zaman zaman öksürüğe boğulmasına rağmen performansı ile göz doldurdu.

Tiyatro severlerin yoğun ilgi gösterdiği ve kapalı gişe oynayan ‘Kibarlık Budalası’ oyunu sonrasında konuşan duayen oyuncu Haldun Dormen, “Türk tiyatrosunun geleceği için çok umutluyum” dedi.

Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BKSM) bin 200 kişilik salonda gösterime sunulan oyuna tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi. Usta sanatçı Haldun Dormen’İ hayranları uzun süre ayakta alkışladı.

Türkiye’de bu oyuna yüksek ilginin olduğunu belirten Dormen, “517’nci oyun oynanacak bu gece ve hep kapalı gişe oynadık bu oyunu. Bu konuda açıkçası şaşkınım çünkü Moliere bir Fransız yazar, bir komedyendir ve benim en sevdiğim yazarlardan birisidir. Bugün bir de 1200 kişilik bir salonda oynuyoruz hala dolu ne güzel ne mutlu bize. Bence Fransa’nın dışında belki de Fransa’da bu kadar uzun süre aynı oyuncular Moliere’in ‘Kibarlık Budalası’nın bu kadar oynamamışlardır. O yüzden dünya çapında büyük bir rekor bu” dedi.