Özellikle büyükşehirlerde yaşayan aileler için çocukların güvenliği büyük önem arz ediyor.

Vodafone, özellikle 4 yaşından sonra kreş ve okula beraber gün içerisinde  evden uzaklaşan küçük çocukların takibi için ebeveynlere bir çözüm sunuyor. Firma, Alcatel tarafından üretilen ‘Akıllı Çocuk Saati’ni tüketicilerin kullanımına sundu.

Akıllı çocuk saatinde GPS konum belirleyici, güvenli bölge oluşturma, yalnızca ebeveyn tarafından belirlenen en fazla 10 kişiyle konuşma ve sesli mesajlaşma, acil durumlar için SOS düğmesi, güvenli bölge tanımlama, güvenli bölge giriş/çıkış uyarıları, güvenli kişileri tanımlama, suya ve toza dayanıklı olma gibi özellikler bulunuyor.

Ayrıca, çocukların hareketlerini izleme imkânı veren adım sayar, Nano SIM kart girişi, iOS/Android uygulamaları gibi özellikleriyle de ebeveynlere geniş bir izleme alanı sunuyor.

Saat, ebeveynlere çocuklarını takip edebilmesi için önemli bir çözüm sunuyor. Özellikle 4-10 yaş aralığındaki çocuklar için tasarlanan akıllı saat, 4 güne kadar bekleme süresiyle de dikkat çekiyor.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, “Çocuklarına her an her yerden ulaşmak ve nerede olduğunu bilmek isteyen tüm anne babalar için güvenilir bir çocuk takip çözümü sunuyoruz. ‘Akıllı Çocuk Saati’ ile ebeveynler çocuklarını günün her saatinde takip edebilecek ve diledikleri zaman onlarla iletişim kurabilecek.” ifadelerini kullandı.