Bursa’daki fuarların dış ticarete katkısı yadsınamaz. 15 milyon dolarlık mermerin sunulduğu fuarda, tek seferde tamamı satılmıştı. Bu kez sıra Endüstri Zirvesi’nde.

Bursa Endüstri Zirvesi’ne 6 kıtadan, 60 ülke katılıyor. 1000’i aşkın yabancı katılımcının beklendiği fuarda hedef büyük: Tam 250 milyon dolarlık iş hacmi hedefleniyor.

Fuar, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. işbirliği ile Bursa Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor. İşini tanıtan toplam 410 katılımcı yer alıyor. Stant açan bu firmaların büyük çoğunluğu Bursa’dan. 30 Kasım’da başlayan fuar 3 Aralık’a kadar devam edecek.

Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE desteği

Zirve kapsamında, Ticari Safari Projesi ve Ekonomi Bakanlığı’nın Ur-Ge (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi) destekleri ile Kompozit, Raylı Sistemler, Makine ve Uzay Havacılık Savunma projelerine yönelik olarak ortak alım heyeti organizasyonu da gerçekleşiyor. Alım heyeti organizasyonu, aynı zamanda Bursa’da düzenlenen en kalabalık alım heyeti programlarından birisi olma özelliğini de taşıyor.

Tarihi rekor hedefi

Yüksek oranda iş hacmi hedeflenen fuardan beklenti büyük. TÜYAP Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Yurt dışından 1100 civarında yabancı iş insanıyla en yoğun katılım sağlanacağı organizasyon olarak zirve tarihe geçecek.” ifadelerini kullandı.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener ise “Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, Bursa Sac İşleme Fuarı, Kalıp Avrasya 2017 ve Bursa Otomasyon Fuarı’nı aynı çatı altında buluşturan 2017 Bursa Endüstri Zirvesi’nin 7 ayrı salonda ziyaretçilerini ağırlayacağını söyledi ve burada yapılacak ikili görüşmelerin önemine dikkat çekti.

Reklamlar