McArthur Glen Group ile Gürsoy Group Türkiye’nin ilk “Designer Outlet” projesi için kolları sıvadı. Perakende Günleri’nde tanıtılan proje farkıyla dikkat çekti.

Designer Outlet 2019’da İstanbul Vialand’de faaliyetlerine başlayacak. Proje kapsamında, 20 bin metrakarelik bir alan çeşitli hizmetlerle potansiyel müşterilerine sunulacak. Alanda100’den fazla mağaza ve 6 bini aşkın ortak park alanı yer alıyor olacak.

Gürsoy Group – McArthur Glen işbirliği

McArthurGlen Avrupa’da rağbet gören tasarımcı markaların seri sonu ürünlerini pazarlayan geliştirici ve yönetici bir firma. Gürsoy Group ile Türkiye pazarına girmek amacıyla ortaklık anlaşması yapan McArthurGlen pazarda tanıtımlarına da start’ı verdi.

20 bin metrekarelik alanın İstanbul Vialand’de kurulmasının sebebi, dev alışveriş merkezinin Gürsoy Group çatısı altında faaliyet göstermesi.

Perakende Günleri’nde tanıtıldı

Sektörün nabzının tutulduğu Perakende Günleri’nde dikkat çeken Designer Outlet Projesi hakkında konuşan Vialand ve Venezia Mega Outlet Genel Müdürü Cenk Hayırlıoğlu, “Perakende Günleri’nin sürdürülebilirlik vurgusu açısından oldukça önemli bir organizasyon” olduğuna dikkat çekti. Projenin İstanbul’u ziyaret eden turistleri de çekmeyi amaçladığını sözlerine ekledi.

50 milyon Euro’nun üzerinde yatırım

50 milyon Euro’nun üzerinde yatırım değeri ile hayata geçmesi planlanan proje, beklenen ilgiyi görürse hem istihdam hem alışveriş açısından perakende sektörünün yüzünü güldüreceğe benziyor.

McArthur Glen Group İş Geliştirme Müdürü Cem Telvi de ortaklıktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.