Bilgisayar ve mobil cihazların öncü ismi Apple çocuk yaştan itibaren teknolojiyi sevdirme amaçlı çalışmalarını İstanbul’da da yürütüyor. Son etkinlikler bu haberimizde.

Öğretmenlere yönelik olarak gerçekleştirdiği Özel Salı adlı atölye çalışmaları ile Apple İstanbul’da kendini geliştirmek isteyen öğretmenlerle buluşmaya devam ediyor. Bunun yanında gelecekte belki de mesleğini kodlama üzerine kurucak olan minik adaylara kodlama dünyasını onlara özel atölyelerle sevdiriyor.

Geleceğin öğretmenlerine özel Salı

iOS için tasarlanan Apple Clips’in anlatıldığı etkilikte faydalanabilecek kolaylıklar öğretiliyor.  Katılanlar, kitap raporları sunabilir, sınıf gezileri için canlı kalacak bir özet hazırlayabilir, projeler derleyebilirler. İlgi çekici öğrenim materyalleri ve sınıf projeleri için video kaydetme, metin katmanları ekleme, grafiklerle filtreleri kullanmayı öğrenebilirler. Bu atölye çalışması, 5-18 yaşları arasındaki öğrencilerin eğitimcileri için önerilir.

Apple Çocuk Saati etkinliğinde neler var?

Apple’ın dünya çapında devam eden benzer atölye çalışmalarının Türkiye ayağında çocuklar için bu hafta sonu da anne babaların dikkatini çekecek güzel bir eğitim etkinliği daha var.

9 Aralık 2017 Cumartesi günü Apple’ın İstanbul Avrupa Yakası’ndaki Zorlu Center Alışveriş Merkezi’nde yer alan mağazasındaki etkinliğin adı “Birlikte Film Yapma”

Bu seferki çocuk saati, “Birlikte Film Yapma” hem çocuklar hem de anne-babalar için film yapımı yoluyla yaratıcılığa odaklanıyor. Apple etkinliği şöyle anlatıyor:

“Önce beyin fırtınasıyla başlayacağız. Ardından, çocuklar temel kamera tekniklerini uygulayacak ve iPad Pro ile video çekecekler. iMovie ile profesyonel film fragmanı yaparak çalışmayı tamamlayacaklar. Çocuklar kendi iPad’lerini veya mağazadakileri kullanabilecekler”

6-12 yaş arası için önerilen etkinlik, 12.30 – 13.30 saatleri arasında gerçekleşecek.

Reklamlar