Şirketinizden haberler vermek; ürün, hizmet ya da etkinlikleri duyurmak istediğinizde, tanıtım için kullanabileceğiniz kanallardan biri de toplu e-posta göndermektir. Ama bunun riskleri var.

Toplu e-posta gönderimi aynı anda yüzlerce kişiye gönderildiği için e-posta servis sağlayıcıları e-posta kullanıcılarının bu postaları SPAM “istenmeyen e-posta içeriği” olarak değerlendirebileceğini tespit edebilir.

Eğer gönderdiğiniz posta spam olarak değerlendirilirse, mesajınız kullanıcıların ana posta kutusuna düşmeyeceğinden muhtemelen mesajınızı görmeyeceklerdir. Bu mesajlarınız ancak posta adresinin SPAM kutusuna düştüğünde, posta adresinin sahibi de bunları açmadan “değersiz” olarak niteleyebilecektir.

Gönderilen toplu e-postaların okunması için izlenmesi gereken birkaç yöntem var. Bu yöntemler sayesinde adım adım postanızın daha güvenilir olmasını ve mesajınızı karşı tarafın okumasını sağlayabilirsiniz.

1. E-posta içeriğinin hedefinde kimler var?

Başarılı bir email pazarlama kampanyası yürütmek için neyi başarmak istediğinizi düşünün. Tipik bir e-posta pazarlama kampanyasının hedefleri şunları içerir:

Abonelerinize “hoş geldiniz” deyin, onlara işinizi ve değerlerinizi anlatın. 

Aktif olmayan abonelerinizi canlandırın. 

Hedefli e-posta pazarlama kampanyaları gönderebilmeniz için abonelerinizi bölümlere ayırın. 

E-mail pazarlama hizmetleri ile e-postaları hızlı bir şekilde ayarlayabilir, kampanyanızın A/B testini gerçekleştirebilir ve otomatik mesajları zamanlayabilirsiniz. Ayrıca “Akıllı Kişiselleştirme” sayesinde her bir alıcıya özel olarak hazırlanmış bir şablonu kolaylıkla oluşturabilirsiniz. 

2. E-posta türlerini biliyor musunuz?

E-posta pazarlamasında gönderebileceğiniz farklı e-postaların türlerini de bilmeniz gerekir. Abonelere; haftalık bülten, hediye, hedefin ilgi alanına giren bilgileri içeren e-postalar gönderebilmelisiniz. Ayrıca şu işlemleri içeren e-postaları da gönderebilmeniz gerekir: 

– Abone kayıt onayları 

– “Hoş geldiniz” mesajları 

– Sipariş veya satın alma onayları 

– Abone bilgilerindeki değişikliklerin onaylanması 

E-mail pazarlama hizmetinin 100’ü aşkın hazır duyarlı şablon ve tasarımları e-mail oluşturmayı hızlı ve basit bir hale getiriyor. Ayrıca editörde oluşturduğunuz herhangi bir e-mail, herhangi bir cihazda, herhangi bir ekran çözünürlüğünde çok iyi görünmektedir. 

3. E-posta adresleri kimlere ait?

Bir süredir e-posta pazarlama kampanyası yürütüyorsanız, kitlenizin kim olduğunu bilirsiniz. Ancak bu işe başlarken içeriğinizi hedefleyebilmeniz için bazı eğitimli tahminler yapmanız gerekir. Endişelenmeyin; ilk kampanyanızı gönderdiğiniz andan itibaren abone bilgilerini toplamaya başlayacaksınız ve böylece bir daha sefer işinize yarayacak gerçek verileri edineceksiniz. 

E-mail pazarlama hizmeti abonelerinizi segmentlere ayırmanızı kolaylaştırır. Abonelerinizi; cinsiyete dayalı segmentasyon, ikamet yerine göre segmentasyon ve kullanıcıların abonelik tarihlerine göre segmentasyon ile ayırabilirsiniz.Her bir e-posta kampanyasının istatistiklerini toplamak ve sonuçları analiz etmek için büyük fırsatlar sunar: 

– Açılma Oranı ve Tıklama Oranı 

– Tıklama grafiği 

– Coğrafi istatistikler 

– Cihaza göre istatistikler 

– Hata istatistikleri 

Elde edeceğiniz analiz raporları, e-posta pazarlama kampanyası hazırlamak için iyi bir başlangıç noktasıdır. 

4. Sürekli yenilenen araçları takip edebiliyor musunuz?

En iyi email marketing hizmetleri, daha başarılı e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olacak araçlar içerir. E-posta, her zaman teknolojisini yenileyerek ve pek çok teknolojiye entegre olarak hayatını sürdürüyor. E-postanın kişiselleştirilebiliyor olması ve kişiselleştirme çalışmalarının pazarlama otomasyonlarıyla entegre çalışabiliyor olması, bu pazarlama çalışmalarının önemli parçalarından biri. 

Firmaların otomatik olarak e-posta açılma oranlarını üst seviyeye çıkarmasına yardımcı olan yapay zeka platformu olan hizmetler, kullanıcılarına iletişim kurmaları için basit, yüksek kaliteli ve güvenilebilir bir yol sunmaktadır. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse e-mail hizmetleri başarılı posta gönderiminde bir adım ileriye gitmek isteyenlerin tercihidir. 

5. Mobil uygulamalardan yararlanıyor musunuz?

SendPulse e-mail pazarlama hizmetinin mobil uygulama kolaylığı ile kişi listenize yeni alıcılar ekleyebilir, postaları gönderebilir ve akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi kullanarak kampanya sonuçlarınızı inceleyebilirsiniz. Mobil uygulama ile basit ve erişilebilir bir uygulamayı kullanarak mevcut haber bültenlerinin durumunu kontrol edebilir ve hazır şablonlarla yeni kampanyalar oluşturabilirsiniz. iOS ve Android için mobil uygulamalarla uyumludur. 

İşinizi büyütmenize ve marka bilinirliğinizi artırmanıza yardımcı olacak e-postalar, sms, web push ve smtp e-postaları göndermenin hızlı, sezgisel ve uygun fiyatlı bir yoludur. Güncel teknolojileri kullanıcılarına sunmak için sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler üzerinde çalışan SendPulse, 24 saat aktif olan telefon ve sohbet desteği ile her türlü soru ve sorunda müşterilerinin yanında oluyor. 

Reklamlar