İşitme engelli minikler farkındalıklarını resim ve elişi çalışmalarıyla arttırdı. Ortaya harika bir sergi çıktı.

Çed-Lions-medya roportajÇocuk Eğitim Derneği (ÇED) işitme engelli bireylerin kaliteli eğitim almalarını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren İstanbul merkezli bir dernek. Derneğin hedefi; ülkedeki standartları engelliler lehine değiştirmek, engelli, engeli olmayan, muhtaç öksüz, yetim olan çocuklar ve gençlerin sorunlarına kalıcı çözümler üretmek.

Çed büyük kulüp sergi - medya roportajBu hedef doğrultusunda dernek son projesini Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği (118 Y) Anadolu Yakası Federasyonu – İşitmeyi Koruma Komitesi ile el ele vererek hayata geçirdi.

ÇED’in İşitme Engelliler Eğitim Merkezi ve İstanbul Heybeliada ve Salacak Lions Kulüpleri’nin ortak destekleri ile dernekle birlikte çalışan çocuklar bir sergi açıyor.

Yaratıcı ÇED çocukları

Serginin yaratıcı sanatçıları ÇED İşitme Engelliler Eğitim Merkezi’nin minik çocukları. 4-11 yaş aralığında 100’e yakın çocuk, TriArtİst Sanat Atölyesi ekibinden kurulu gönüllü eğitmenlerle bir araya gelerek sergi için kolları sıvadı. Ortaya onların da farkındalıklarını artıracak harika bir çalışma çıktı.

Sergi 17 Aralık 2017 Pazar günü 15.00’e Büyük Kulüp Sergi Salonu’nda görülebilecek.

Reklamlar