Müzik, kitap, dergi ve kültür sanat yayınlarını müşterileriyle buluşturan D&R 2017’de en çok rağbet görenleri açıkladı.

2017’nin en ilgi gören oyunlarının yanı sıra, yılın en çok okunan kitapları ve en çok satan albümleri de aynı listede yer alıyor. Listede birbirinden renkli isimler var. 

Sony PS4 FIFA 18 en’lerin başında

Teknolojik oyunlarda en çok ilgi gören oyunların başında oyun konsolları geliyor. Oyun konsolunda Sony PS4, FIFA 18, en çok oynanan oyun olarak listenin başında yer alıyor: Sony PS4 1TB Pro, N/A, Sony PS4 1TB D + Dri + UncColl, N/A, PS4 500GB Horizon+Driveclub+Ratch, Siyah PS4 1TB D+UnchartedCol+TheLast Of Us, Playstation VR, N/A.

Bilgisayarda oyun kategorisinde ise PS4 FIFA 18, Ps4, Mafia 3, Ps4 GTA V, Ps4, Call Of DutyInfiniteWarfare, Ps4, PS4 Uncharted: Kayıp Miras, Ps4 başı çekiyor.

İlgi sadece teknoloji temelli oyunlara değil. Yaşam tarzı kategorsindeki diğer öne çıkan oyunlar şöyle: Gençler en çok Scrabble, Tabu XL ve Uno ile oynadılar. Kız çocukları D&R mağazalarında en çok LOL bebek aradı, erkek çocuklar daha çok Lego aldı. Play Doh oyun hamuru ise tüm çocukların en çok ilgi gösterdiği ürün olarak dikkat çekti.

Yılın en çok satan albümleri

Yılın en çok satan albümlerinde ilk üç sırasıyla: 10 (Tarkan), Biraz Pop Biraz Sezen (Sezen Aksu), ve Sonra Dersin Ki (Koray Avcı)

Yılın en çok satan yabancı albümleri: Haris Alexıou 25.Yıl Özel  (Haris Alexiou) Lost On You (LP) ve Divide (EdSheeran)

Yılın en çok okunan kitapları

Yerli ve yabancı tüm kitaplarda listenin başını Huzursuzluk ile Zülfü Livaneli çekiyor. Ardından, Hayvanlardan Tanrılara- Sapiens (Yuval Harari), Sen On Yedi Yaşımsın (Miraç Çağrı Aktaş), Başlangıç (Dan Brown) ve Sabahattin Ali’nin klasik eseri Kürk Mantolu Madonna yer alıyor.

Reklamlar