Her yeni ihtiyaçta yeni eleman almak yerine serbest çalışan uzman bir Freelancer ile işbirliği yapabilirsiniz.

Çalışma hayatında işinizi geliştirirken farklı alanlarda uzmanlık gerektiren yeni bilgi ve becerilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için şirketinizde yeni bir pozisyon açmadan önce dışarıdan destek almak akıllıca olabilir. Bu hem işveren olarak size kolaylık, hem de çalışma koşulları açısından esneklik getirecektir.

İşinizi geliştirmek için proje bazlı çalışın

İşverenler ile serbest çalışan uzmanları (freelancer’ları) bir araya getiren iş platformu SanalUzman. com, freelance çalışmanın her geçen gün yaygınlaştığı günümüzde, “freelancer’larla çalışmanın 5 önemli avantajı”na değindi.  Serbest çalışanlara (freelancer’lara) proje bazlı iş yaptırmanın da işverenlere kattığı birçok avantaj var.


1. “Freelancer”, Küçük İşletmelerin Kurtarıcısı!

Bazı meslek dallarında, tam zamanlı çalışacak personel bulmakta zorlanabilir veya küçük bir işletme olarak, her meslekten çalışana tam zamanlı ihtiyaç duymayabilirsiniz. Dönemsel çalışmalar için bir çalışan bulmak hem bütçesel anlamda hem de kısa vadeli çalışmayı düşünen birini bulmak için zorlayıcıdır. Oysa serbest çalışana yaptığınız iş başına ödeme yaparsınız.


2. İşin Uzmanıyla Çalışmanın Artılarını Yaşarsınız


Serbest çalışan freelancer’lar; uzmanlaştıkları, yapmaktan keyif aldıkları işleri tercih ederler ve hangilerinin ücreti kendilerine uygun geliyorsa onları kabul ederler. Tüm bunlar verimliliklerini arttırır ve kaliteli hizmet almanızda önemli rol oynar. 

3. Freelancer, Teslimatta Özenlidir


Freelancer’lar, ancak işi teslim ettikleri zaman ücretlerini alabilirler. Dolayısıyla mümkün olan en kısa sürede, istenilen şekilde teslime özen gösterirler. Daha fazla yeni işle ilgilenebilmeleri yani daha çok kazanabilmeleri için, ellerindekileri teslim etmiş olmaları onların yararınadır.


4. Freelancer’ın Özgürlüğü İşlerine Olumlu Yansır


İstedikleri yerde, istedikleri zamanda çalışabilmeleri sadece motivasyonu artan freelancer’ların avantajıymış gibi görünse de, aslında işverenlerin de avantajıdır. İstekle yapılan işlerin zorlamayla yapılanlardan farkı hissedilir. 

5. Freelancer’a Ulaşmak Daha Kolaydır


Freelance çalışanların, aradığınızda size cevap vermeleri veya kısa sürede dönüş yapmaları daha kolay olur. Tam zamanlı işlerde mesai saati kısıtlaması daha yaygın olabilir.

Reklamlar