Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için dijital yenilikleri yakından takip etmek hayati önemde. Şirketlerin eleman alımı ve dahası hakkındaki dijital yeniliklere bakalım.

Dijital ortamda şirketinizin insan kaynakları bölümünü geliştirmediyseniz, bordro, izin, eğitim, harcama, zimmet, özlük bilgileri yönetiminde oldukça zorlanıyor olabilirsiniz.

Bu alanda işleri kolaylaştırmak için yenilikçi ürün ve uygulamalar sunan Akbank, Kolay İK ile yaptığı işbirliğiyle işletmelerin insan kaynakları süreçlerini kolaylaştırmayı ve bu süreçlerle ilgilenen çalışanların iş yükünü en aza indirmeyi amaçlıyor.

Küçük şirketlerin dijitalde İK yönetimi

İşletmeler İK süreçlerini dijitale taşırken maaş ödemelerini de aynı uygulama üzerinden gerçekleştirebilecek. Bu kapsamda KOBİ’ler bordro, izin, eğitim, harcama, zimmet, özlük bilgileri gibi birçok konuda şirket çalışanlarına dair süreçlerini rahatça ve güvenli bir şekilde yönetebilecekler. İhtiyaç duydukları her an çalışanlarına dair öğrenmek istedikleri bilgilere bilgisayar, akıllı telefon ya da tabletlerinden ulaşabilecekler.

KOBİ’ler Akbank hesaplarından yaptıkları maaş ödemelerini bu uygulama üzerinden kolayca gerçekleştirebilecekler. İlk 1 ay ücretsiz deneyebilecek ve bu süre sonunda devam etmek isterlerse Akbank’tan maaş ödemelerini gerçekleştiren firmalar Kolay İK’dan 6 ay daha ücretsiz yararlanabilecekler.

Bu işbirliğinin “müşterinin ihtiyacının olduğu yerde olma” vizyonlarının bir parçası olduğunun altını çizen Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “KOBİ’lerimizin finansal ihtiyaçlarının yanı sıra finansal olmayan ihtiyaçlarına da cevap vermeye gayret sarf ediyoruz. Gelişen teknolojiyle birlikte müşterilerimizin işlerini kolaylaştıracak, verimliliklerini artıracak uygulamaların her geçen gün önem kazandığını görüyoruz. Biz de, iş ortaklarımızla KOBİ’lerin dijital dönüşümlerinde yanlarında olmayı istiyoruz. KOBİ’lerimize farklı alanlarda çözümler sunarak, işlerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz” diyor.

Kolay İK Kurucu Ortağı Çağlar Yalı ise: “İnsan kaynakları ve personel yönetimine ayrılan zamanı %25’e kadar düşürerek 100 çalışanda aylık 150 saatlik tasarruf sağladıklarını” belirtiyor.