Ceren Fındık, özgün eserleriyle bir bakışta tanınıyor. Ama size asıl tanıdık gelen, eserlerin sizde uyandırdıkları olabilir.

Bu zamana kadar Ankara ve İstanbul’da düzenlediği kişisel sergilerinin yanı sıra; Baltimore ve Stockholm’de de uluslararası karma sergilerde eserlerinin boy gösterdiği sanatçı Ceren Fındık, son koleksiyonuyla İstanbul Galeri Eksen’de olacak.

Sanatçı Eşref Yıldırım Ceren Fındık için:

‘’Ceren Fındık için desen çizmek bir düşünce biçimidir, ne yapacağına karar vermeden çizmeye başlar ve aklının içinde bir yolculuğa çıkar. Bu biraz rüya görmeye benzer; rüyalarda nasıl, ne zamandan beri,neden orada olduğunu bilmediğimiz düşünceler birbirlerinin içinden çıkar, hesapta olmayan bağlantılar kurup bizi şaşırtırlarsa desen de öyle ilerler ve yolculuğun sonunda ortaya çıkan form, o çizim boyunca keşfedilmiş bütünlüklü bir düşünce evrenini bize sunar. İzleyici için de çizimin ayrıntılarında dolaşmak, bezer bir yolculuğu kendi içinde tekrar etmesi demektir. Bu durumda o çizim karşısında hissedecekleriniz onun çizerinden çok kendiniz hakkında olacaktır. Eğer böyle bir yüzleşme için cesaretiniz varsa ve mevcut bariyerleri yıkabilirseniz…” diyor.

Ceren Fındık’ın klavuzluğunda bir iç yolculuk için ‘’Saklı Günceler’’ sergisi  10 – 20 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul Galeri Eksen’de görülebilir.

Reklamlar