Küresel seyahat sektörü atakta. Blockchain yaygınlaştıkça, seyahat güvenilirliği artacak.

Türkçe’de “Kayıt Zinciri” adıyla benimsenen Blockchain sistemi sayesinde, kayıt altına alınan ve birbiriyle eşleşebilen bilgi depoları ile güvenilir işlemlerin hacmi devasa boyutlara ulaştı. Dünya tek bir sistem altında buluşabileceği bir alan yaratmış durumda. Bitcoin gibi kripto paralar bu alanın sadece küçük ama önemli bir parçası.

Küresel seyahat sektör temsilcileri buradaki önemin farkında. Küresel seyahat endüstrisi için ileri teknoloji çözümleri üreten Amadeus, gelişen blockchain teknolojisinin turizm endüstrisine etkileri ile ilgili bir makale yayınladı.

Blockchain: Potansiyeli seyahat sektöründe kullanmak

‘Blockchain: Potansiyeli seyahat sektöründe kullanmak’ isimli makalede, turizm endüstrisinin gelişen teknoloji ile geleceği dört temel nokta üzerinde duruluyor. Sadeleştirilmiş ve daha güvenli yolcu kimliği belirleme, bagaj takibinin iyileştirilmesi, daha kullanıcı dostu müşteri sadakati programları ve seyahat acenteleri ile havayolları şirketleri arasında ödemelerin kolaylaştırılması…

Seyahatte inovasyon ve dijital dönüşüm zamanı

İçgörü makalesindeki yaklaşımı Amadeus’un müşterileriyle yapılan yüzlerce görüşmeden elde edilen sonuçlara dayanılarak oluşturuldu. Yaklaşıma göre, seyahat sektörünü dijital dönüşüme ayak uydurma zamanı geldi. Blockchain sisteminin yanı sıra, içeriğin genişlemesi, daha iyi dönüşüm, mesajlaşma platformları, operasyonlar ve performans ve yıkıcı güçler temaları üzerinde durulması gerekiyor. Tabii iletişim de işin önemli bir ayağı. Sektördeki şirketler buna eğilmeli, seyahat eden bireyleri de buna adapte edebilmeli.

Seyahat sektörünün geleceği

Amadeus İnovasyon ve Girişimler Departman Başkanı Katherine Grass çalışma için: “Bu makalenin Blockchain’in potansiyelinin daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunmasını ve iş hayatındaki bu örneklerinin hayata geçirilmesi için gerekli olan sektör genelindeki bir iş birliğine ilham vermesini umuyoruz” dedi.

Amadeus Kurumsal Strateji Başkan Yardımcısı Alex Luzarraga ise: “İnovasyon Ortaklık Programımız üzerinden farklı düşünen ancak merak ve ikna yoluyla birlikte hareket edebilecek insanları bir araya getiriyoruz Yeni fikirlerin kilidini açmak için bu çok önemli. Bu programın, bizim şirket içi deneyimlerimizi, şirket dışı ortaklarımızın yaratıcılığıyla bir araya getirerek öngörülerimizi seyahat sektörünün geleceğini şekillendirmekte olan trendlere başarıyla uygulamak üzerine kurulu olmasının sebebi de budur. Konu inovasyon olunca, odaklanma çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

Reklamlar