Vodafone 13. İstanbul Yarı Maratonu, 8 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada’nın harika manzarası eşliğinde koşulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraki Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda düzenlenen yarı maratona bireysel kayıtlar başlamıştı; toplu kayıtlar ise 5 Şubat itibariyle başlıyor. Son kayıt tarihi ise 12 Mart 2018 Pazartesi.

Vodafone Maratonu nereden başlıyor?

Vodafone 13. İstanbul Yarı Maratonu, Yenikapı Miting Alanı’nda başlayacak. Bitiş noktası ise Eyüp Feshane’den dönüşle yine aynı noktada olacak. Parkurun tamamı 21 kilometre uzunlukta. Yarı Maraton (21K), Çeyrek Maraton (10K) ve Business Maraton kategorileri olmak üzere üç kategoride koşulacak. Maratona bu zamana kadar toplam 971 kişi başvurdu. Başvuranların 621’i 21K kategorisinde, 350’si ise 10K kategorisinde yer alıyor.

Vodafone İstanbul Maratonu 2018 son kayıt- Medya Röportaj.jpegVodafone Maratonu Dünyanın en düz parkurlarından biri

Geçen yıl itibariyle Altın Kategori’ye yükselerek dünya çapında en iyi 10 yarı maraton arasına giren Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, dünyanın en düz ve hızlı parkurlarından birine sahip. Düzenlendiği yıllarda elit atletler tarafından rekor hedeflenerek koşulan ve tüm atletlerin büyük beğenisini toplayan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, rakım farkı bulunmayan parkuru ile her koşucunun en iyi derecesini yapma imkânı sunuyor.

Olimpiyat madalyalı maratoncular İstanbul’da


Olimpiyat maraton kategorisinde gümüş madalya sahibi Eunice Jepkirui Kirwa ve 10.000 metre bronz madalya sahibi Tamirat Tola bu yıl IAAF (International Association of Athletics Federations – Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği) Altın Kategorisinde koşulacak olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda seçkin koşucular olarak yer alıyor. Kazananlar İstanbul’da 10.000 dolar ile ödüllendirilecek. Geçtiğimiz yıl kazananların dereceleri ise erkeklerde 1:00:16 kadınlarda ise 1:08:18 idi.

Vodafone İstanbul Maratonu’na başvurmak için: www.maraton.istanbul/ adresini kullanabilirsiniz.

 

Reklamlar