Arka koltuk sizin. Artık istediğiniz zaman Yandex Navigasyona direksiyonunuzu da teslim edebilirsiniz.

Sadece yol tarifi yapma özelliği ile değil; yoğun trafikten alternatif yollara yönlendirme özelliği ile de İstanbul gibi trafik sorunu yaşayan kentlerde revaçta olan araç yol tarif mobil uygulaması Yandex Navigasyon, araç kullanıcıları için hayat kurtaran bir yenilik daha getiriyor.

Yandex Navigasyon’dan özel şoför hizmeti

Mobil uygulama, kullanıcıları için artık araçlarına saatlik özel şoför hizmetini de alabilecekler. İş hayatında veya özel hayatında kendi aracı için bir şoföre ihtiyaç duyan kullanıcılar, Yandex Navigasyon uygulaması üzerinden birkaç tıklamayla kolaylıkla saatlik özel şoför hizmeti alabilecek. Kullanıcılar ister hafta içi isterlerse de hafta sonu, 7 gün 24 saat bu hizmetten yararlanabilecekler.

Özel şoför çağırma kategorisi

Kullanıcılarla buluşan özel şoför çağırma kategorisinde bulunan özellikler şöyle:

7 gün 24 saat özel şoförü saatlik kullanılabilme, trafikte gitmek istenen noktaya rota oluşturabilme, sesli yönlendirme alabilme, boş park yeri bulabilme veya konum paylaşma.

Yandex Türkiye’de özel şoför hizmetini, Alfred Concierge ile iş birliği yaparak gerçekleştiriyor. Mobil uygulamada hizmete kategoriler bölümündeki Alfred logolu butona tıklayarak ulaşılıyor. 

Popüler yol tarifi uygulaması 2018 itibariyle de navigasyon özellikleri içinde iyileştirmeler yapmaya devam edeceğini belirtiyor.