7- 18 yaş arası öğrencilerine 3D baskı, kodlama, oyun tasarımı, java tasarımı, robotiks konularıyla Harvard, Stanford ve MIT gibi önde gelen okullar teknoloji üzerine yaz kampları düzenliyor.

Yaz okuluna bakış değişti; artık öğrencilerin planlarında teknoloji eğitimi var. Hangi mesleğin hayalini kursalar da, küçük yaştan bilgisayar teknolojileri ile tanışmak istiyorlar.

Son zamanlarda özellikle de gelişen teknoloji ile birlikte bu alanda kariyerine devam etmek isteyen öğrenciler dünyanın en iyi okullarında eğitim görmek istiyor. Teknoloji alanında kariyer planı yapan öğrenciler üniversite dönemini beklemeden lise dönemiyle birlikte yurt dışında eğitim için yaz okularını araştırıyor.

Teknoloji eğitimine talep arttı

Dinamo_Consulting_Kurucusu_Fatih_Kuran-Medya Röportaj.pngDinamoEdu bu alanda danışmanlık veren firmalardan biri. DinamoEdu kurucusu Fatih Kuran “Dünyanın önde gelen seçkin eğitim kurumları ile öğrenciler arasında köprü kuruyoruz. Son zamanlarda bize yurt dışında teknoloji alanında eğitim almak için gelen öğrencilerin sayısı oldukça fazla. Biz de konusunda uzman ekibimizle bu alandaki en iyi okulları araştırdık ve dünyanın teknoloji alanında en önemli yaz okullarının başında gelen ID TECH ile anlaşma sağladık. Dünyanın kendi alanında en büyüğü olan ID TECH ile iş birliğimiz sayesinde gençleri daha küçük yaşta bilgisayar teknolojileri ile tanıştırıyoruz.” diyor.

Alanında dünyanın en önemli okulu sayılan ID TECH, çocukların erken yaşta teknoloji eğitimi almaları için 100’den fazla seçkin üniversiteden seçenekler sunuyor.