bang.Art Innovation Prix’18 mentorlarla buluştu. Çalışmalar sergiye hazırlanıyor.

İnovasyon danışmanlığı firması ArtBizTech tarafından, Türkiye’deki inovasyon alanına sanatla derinlik katmak hedefiyle hayata geçirilen bang.Art Innovation Prix 2018 için çalışmalar devam ediyor.

2018 gündeminde, program katılımcılarının belirlenmesinin ardından ikinci aşamaya geçildi. Düzenlenen mentorlar toplantısıyla, kinetik sanat, veri sanatı, biyo sanat ve yeni medya kategorilerinde alınan başvurular arasından seçilerek bu yıl programa katılmaya hak kazanan 21 proje ile mentorlar eşleşti. 30 kadar mentorun katılım gösterdiği program böylece iş, sanat, teknoloji ve akademik dünyadan profesyonelleri, gençlerle buluşturmuş oldu.

Mentorluk toplantısı yapay zeka, robotlar, sanal gerçeklik, genetik gibi teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren projelerin 5’er dakikalık sunumlarıyla başladı. İş, sanat, teknoloji ve akademik dünyadan pek çok profesyonel toplantıya katılım gösterdi. Mentorlar ilgilendikleri projelerin sahipleriyle aynı şekilde proje sahipleri de mentorlar ile iletişime geçerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundurlar.

Eşleşmenin ardından gelen süreçte, mentorlar projelerde kendi uzmanlıklarına göre yorumlar ve fikir anlamında destekte bulunacaklar. Projeler, tamamlanmalarının ardından ilk kez 3 Mayıs’ta sergilenecek.

Reklamlar