Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Rüyası, baştan sonra mükemmel kurgulanmış kırmızı bir şenlik!

Oyun, en son 2015’te İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda sahne almış, daha sonra yaşanan bazı aksaklıklar sebebiyle gösterimden kaldırılmıştı. Şimdi, iki yıl aradan sonra tiyatroseverler bu başyapıtı tekrar izleme fırsatı yakalıyor.

Bu kez ilk olarak 9 Kasım 2017’de Uniq Hall İstanbul’da tekrar sahnelenen oyun, sezon boyunca gösterimde kalacak. Oyuncu kadrosunda Levent Üzümcü, Sezai Aydın, Neslihan Yeldan gibi başarılı sanatçıları biraraya toplayan tiyatro oyunu ünlü yönetmen Aleksandar Popovski tarafından sahneye aktarılıyor. Yapımcı Arda Aydın’ın pek çok zorluğun üstesinden gelerek sahnelere döndürdüğü Bir Yaz Gecesi Rüyası, baştan sona mükemmel kurgulanmış kırmızı bir şenlik.

“Bir Yaz Gecesi Rüyası” oyununun konusu

Neslihan Yeldan-Levent Üzümcü-Medya RöportajWilliam Shakespeare’in erken dönem eserlerinden biri olan Bir Yaz Gecesi Rüyası oyunu, aşk ve evlilik konularının komikliği üzerine bir romantik komedi. Antik Yunan’da bir düğünün çevresinde gelişen olaylar rüyayla karışık bir gerçeklik sunuyor tiyatro izleyicisine.

Popovski’nin yönetmenliğine, danslı-müzikli bir gösteriye dönüşen eser, seyircisini adeta Kırmızı Orman’ın içine çekiyor. Bizler, Bir Yaz Gecesi Rüyasını bu sezon kaçırılmaması gereken oyunlar arasında ilk sıralara not ederken size de şiddetle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Biletlerinizi ise Biletix resmi sitesinden satın alabilirsiniz.

Reklamlar