Büyük bir heyecanla beklenen kablosuz “açık kulak” stereo mikrofonlu kulaklık Sony Xperia™ Ear Duo, “çift dinleme” teknolojisi ile dikkat çekiyor.

Apple’ın kablosuz kulaklıkları bir ilk olarak, kullanıcı alışkanlıklarımızda küçük bir devrim olarak tanımlanıyordu. Şimdi de çığır açacak bir fark Sony’den geliyor.

Sony Mobile, iki yeni mobil telefonu Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact’ı sonunda tanıttı. Sony Mobile tanıtımda ayrıca büyük merakla beklenen kablosuz “açık kulak” stereo mikrofonlu kulaklık Xperia Ear Duo’u kullanıma sunduğunu açıkladı.

Sony’den çift dinleme özelliği

Sony Mobile Communications Akıllı Ürün İş Grubu Başkan Vekili Hiroshi Ito,  Xperia Ear Duo’yu şöyle anlattı: “Neredeyse yüzyıla yakın bir sürede ses ve akustik araştırmalarında öğrendiklerimizi temsil ediyor. Hayatı kolaylaştırmak için tasarladığımız “Çift Dinleme” deneyimi sunan ilk kablosuz mikrofonlu kulaklık, eş zamanlı olarak müzik dinleyip bildirimleri duyarken etrafınızdaki dünyadan sesleri de duyma becerisi ile çığır açıyor”.

Sony Mobile’ın, son derece loş ışıktaki resimler dahil, görülmeyeni görme gücüne sahip yeni ultra yüksek hassasiyetli kamera teknolojisi çok konuşulacağa benziyor. Diğer başlıca özelliklerse şöyle:

Sony-Mobile_Xperia_XZ2__3Dselfie* Yeni geliştirilen çift kamera ve Sony Mobile’ın gerçek zamanlı işlem yapmayı mümkün kılan, yeni geliştirilen füzyon görüntü sinyal işlemcisi, fotoğraflar için 51200, videolar için ise 12800 olan eşi görülmemiş ISO hassasiyeti sunuyor.

*  Xperia XZ2, içeriklerinize hayat veren genişletilmiş 5.7 inç HDR Full HD+ ekranı, güçlü stereo hoparlörleri ve yepyeni Dinamik Titreşim Sistemi ile duyularınızı büyüleyen en kapsamlı eğlence cihazı. Motion Eye™ kamera, bir akıllı telefonda dünyanın ilk 4K HDR Film kayıt ve Full HD 960FPS Süper yavaş çekim özelliklerine sahip.

Dünyanın en kompakt akıllı telefonu XZ2 Compact, genişletilmiş 5 inç HDR Full HD+ ekranı, en son Motion Eye kamera deneyimi ve Sony’nin gelişmiş AV teknolojileri ile premium performans sunuyor.

Ultra yüksek hassasiyetli yepyeni çift kamera teknolojisi, MWC’de ilk kez görücüye çıktı.

* Xperia Ear Duo, müzik dinleyip bildirimleri alırken eş zamanlı olarak  etraftaki ses veya konuşmaları duyabilmek için “Çift Dinleme” teknolojisine sahip.

Kamera teknolojisi inovasyon ön gösterimi

Yeni Xperia’lar halen sadece değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinde mümkün olan ISO hassasiyeti sayesinde son derece karanlık koşullarda görüntülerin kusursuz çekilmesine imkan veriyor. Ultra yüksek hassasiyet, kullanıcıların daha parlak görüntüleri daha az gürültülü ve daha net çekmesine olanak sağlıyor. Sony’nin yeni kamera teknolojisi, fotoğraf ve kamera meraklılarının iştahını daha da kabartacak bir teknolojik inovasyon olarak gösteriliyor.

Reklamlar