Profesör Doktor Cevat Çapan, Sabancı Müzesi’nde Yetişkinler için Dünya Edebiyatı Eğitimleri’nin ikincisine başlıyor.

Şimdiye kadar “Osmanlı Yaşamı”, “Sanatta Lale ve Lale Devri”, “Osmanlı Çiniciliğinin Öyküsü”, “Köhne Bizans” ve “Galatasaray’dan Ankara’ya: Türk Resminin 100 Yılı” gibi başlıklarda yetişkin eğitimleri düzenleyen Sakıp Sabancı Müzesi(SSM), “Edebiyatta Ortaçağ ve Rönesans’a Geçiş” temasının işleneceği edebiyat eğitimlerinin ikincisine hazırlanıyor.

Cevat Çağan ile eğitimin içeriği

CEVAT CAPAN FOTOGRAF MUHSIN AKGUN RADIKALDüzenlenecek eğitimde, katılımcılara dünya edebiyatı hakkında akademik düzeyde bilgiler verilecek. Dante, Chaucer, Montaigne, Cervantes gibi önemli yazar ve düşünürlerin eserlerinden okumalara da yer verilecek olan etkinlik 1 Mart’ta başlayacak. 4 hafta sürecek olan eğitim her hafta perşembe günü 11.00-13.00 saatleri arasında SSM’de gerçekleşecek. Eğitimin daha sonraki bölümlerinde ise, “Edebiyatta Rönesans ve Aydınlanma Çağı’na Geçiş” ve “Aydınlanma ve Devrimler Çağı’nda Edebiyat” konularına yer verilecek.

Cevat Çapan ile dünya edebiyatı SSM
Cevat Çapan ile dünya edebiyatı SSM

Eğitimin, Türk edebiyatının yaşayan en önemli isimlerinden biri olan yazar, şair ve çevirmen Cevat Çapan tarafından verilecek olması çok şey vadediyor. SSM’nin katılımcıların edebiyat ile ilgili genel kültür bilgilerine büyük katkıda bulunacak prestiji yüksek bir yetişkin eğitimi düzenlediğini söylemek mümkün. Eğitime kayıt yaptırmak ve detaylı bilgi almak isteyenler sakipsabancimuzesi.org adresini ziyaret edebilirler.

 

 

 

Reklamlar