Behçet Necatigil’in üç radyo oyunu yeniden canlandırılıyor. “Şimdi Uzak Yakın” adlı dinletide yazarın üç farklı öyküsü seslendirilecek.

Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı Şimdi Uzak Yakın, edebiyatı müzikle yoğurarak siz dinleyicilere yeni bir deneyim sunuyor. Dinleti, ülkemizin değerli kalemlerinden Necatigil’in Uzak Yol Kaptanı, Gaz ve Kediciler adlı eserlerinin yepyeni bir düzenlemesi niteliğinde.

Şimdi Uzak Yakın dinletisi

Usta tiyatrocular Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek tarafından seslendirilecek olan Necatigil oyunları, Serdar Yalçın’ın besteleri ve Seda Subaşı’nın keman, Gürhan Eteke’nin klarnet yorumlarıyla harmanlanmış. Usta yazarın insana odaklanarak yaşamı, umudu, varlığı ve yok oluşu konu edindiği öykülerini bambaşka bir tatta, bambaşka bir keyifle dinlemek böylelikle mümkün oluyor.

Edebiyatseverler ve müzikseverleri bir noktada buluşturacak olan dinleti 5 Mart akşamı  İş Sanat’ta gerçekleşecek. Ayrıca, etkinlik,tüm katılımcılara ücretsiz olarak kapılarını açacak.