Trip hop müzik türünün yaşayan en iyi gruplarından biri olan Massive Attack, Mercedes-Benz sponsorluğunda, Zorlu PSM’de sahne alıyor.

Bugüne kadar yayımladıkları 5 stüdyo albümüyle kitleleri peşinden sürükleyen Massive Attack, en son 2014’te Türkiye’ye gelmiş ve İstanbul’daki sevenlerine muhteşem bir konser vermişti. Önümüzdeki yaz çıkacakları Avrupa turnesi kapsamında pek çok unutulmaz performans sergileyecek olan grup, bu konserlerden birini de 25  Haziran’da İstanbul’da verecek. Konser açılışını ise Massive Attack’ın 2016 çıkışlı “Voodoo In My Blood” şarkısına eşlik eden Young Fathers grubu yapacak.

Massive Attack: Bir trip hop ekolü

Massive_Attack_konser

80’li yılların ortalarında, daha sonra efsane olarak anılacakları Bristol şehrinin karanlık kulüplerinde tanışan Robert Del Naja, Daddy G ve Andrew Vowles üçlüsü, 1987 yılında Massive Attack olarak anılmaya başladı. 1991 yılında ise ilk albümleri “Blue Lines”ı çıkaran grup, elektronik tınıları kullanma biçimleriyle deyim yerindeyse müzik dünyasında çığır açtı. Bu tarzlarıyla trip hop müzik gruplarına öncülük etti. Massive Attack, ayrıca yaptığı müzikleri politik ve gündemi takip eden duruşlarıyla harmanlayarak “karanlık” diyebileceğimiz parçalar ortaya koydu. 1998 yılında Andrew Vowles (Mushroom)’un ayrılmasıyla yoluna iki kişi ile devam eden grup, “Live With Me” ve “Angel” gibi çok bilinen, dünya genelinde hit olmuş şarkılar yapmıştır. Son olarak 2016’da “Ritual Spirit” isimli albümünü çıkarmıştır.

Efsane grubun Zorlu PSM ana tiyatroda gerçekleşecek olan konseri için biletler, 15 Mart itibarıyla  zorlupsm.combiletix.com ve Zorlu PSM gişelerinden satışa sunulacak.

Reklamlar