Can Yılmaz’ın yazdığı çocuk oyunu “Fantastik Hikayeler Makinesi”, geçen yıldan beri kapalı gişe oynuyordu. Oyun, Nisan ayında yine İş Sanat’ta sahnelenecek.

Çocukları zamanda muhteşem bir yolculuğa çıkaran bu oyun, keyifli vakit geçirme imkanı sunduğu gibi bilgilendirici ve eğitici de bir rol üstleniyor. Wright Kardeşler’den Hezârfen Ahmet Çelebi’ye, sinemanın mucidi Lumiere kardeşlerden Taş Devri’ne kadar tarihteki bir çok önemli an tiyatro sahnesine taşınıyor.

Fantastik Hikayeler Makinesi oyunu konusu

fantastik-hikayeler-makinesi-
Fantastik Hikayeler Makinesi oyunundan bir kesit

Ömer, meraklı bir miniktir. Büyükbabası Muhteşem ise ona, bu merakına istinaden, harika bir doğum günü hediyesi verir: Fantastik Hikayeler Makinesi. Esasında bir zaman makinesi gibi çalışan  bu alet, Ömer’i anında merak ettiği, gitmek istediği her yere götürecek güce sahiptir. Tek yapması gereken, makinayı çalıştırıp ona bir soru sormaktır ve makina Ömer’i sorunun cevabı olan hikayeye gönderecektir. Ancak bir süre sonra bu büyülü aletin kafası karışmaya başlar ve ortaya eğlenceli bir macera çıkar.

Bol müzikli bir çocuk tiyatrosu olan bu oyun, Serdar Biliş tarafından yönetiliyor, ayrıca oyunun müzikleri Çiğdem Erken ve kareografisi Tuğçe Tuna’nın elinden çıkıyor. Fantastik Hikayeler makinesi oyuncuları ise Ata Berk Mutlu (Ömer), Tuba Ünsal, İbrahim Selim, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu. Bu masalsı yolculuk, 29 Nisan Pazar günü 15.00’da tüm minik seyircilerini bekliyor.

 

Reklamlar