Kadıköy Belediyesi, değerli edebiyatçı ve tiyatrocu Haldun Taner’in 103. doğum gününde eserlerinin sergileneceği bir müze evi açıyor. 

Kadıköy Belediyesi, yıllardan beri, ülkemizin pek çok önemli sanatçısını yaşatmak amacıyla çalışmalar yapıyor. Bu kez de Haldun Taner Müze Evi vesilesiyle tiyatro dünyasına yeni eserler katılmasını sağlayacak kurs ve seminerler gerçekleştirilecek.

Başta Kadıköylüler olmak üzere sanat ve edebiyat dünyasına ilgi duyan herkesin ilgi göstereceği Haldun Taner Müze Evi’nde, usta yazarın kişisel eşyalarının sergilenmesi dışında edebiyat ve tiyatro sanatına dair etkinlikler düzenlenecek. Müze Evi, bu yönüyle, genç ve yetişmekte olan sanatçı ve özellikle tiyatroculara yol gösterici, ilham verici bir nitelik taşıyor. Üstelik, bu yeni kültür yuvasının içinde bir de  Haldun Taner Müze Evi Genç Yazarlar Arşiv/Kitaplığı adıyla yeni ve yerli tiyatro oyunlarından oluşturulacak kitaplık kurulacak.

Haldun Taner Müze Evi nerede?

Haldun Taner Müze EviMüze Evi’nin açılışı, 16 Mart Cuma günü 15.00’da Haldun Taner’in eşi Demet Taner’in de katılımıyla yapılacak. Kadıköy Belediyesi’ne ait Feneryolu Mahallesi’nde bulunan ikinci derece tarihi eser olan bir binanın restore edilmesiyle yapılan Müze Evi, Feneryolu Mahallesi, Ayanoğlu Caddesi, 10 Numara’da ziyaretçilerini bekliyor.

Reklamlar