Müjdat Gezen’in başkanı olduğu jüri birinciliği merak uyandıran animasyon filmi “Kötü Kız”a verdi.

Artık geleneksel haline gelen Uluslararası Lions Kısa Film Yarışması, her geçen yıl daha çok sinema severe ulaşıyor. Bu yıl Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde görkemli bir gala gecesiyle yarışmanın kazananları açıklandı. Gecede Jüri Başkanı Müjdat Gezen, sohbeti ve esprileriyle izleyenlerin yüzlerini güldürdü.

Lions ailesinden pek çok üyenin de katıldığı gecede önce 2017 yılında yitirdirdiğimiz sanatçılar fotoğrafları eşliğinde bir bir anıldı. Ardından Münir Özkul’un anısına jüri özel ödülünü kızı Güner Özkul, Müjdat Gezen’in elinden aldı.

Lions Ödülleri’nde birinci Ayce Kartal’ın oldu

Lions Kısa Film Yarışması’nda seçmeler aylar öncesinden başlamıştı. Son 20’ye kalan filmler arasından yapılan nihai elemede sonucuna göre En İyi Film Birincilik Ödülü “Kötü Kız” adlı filmiyle Ayce Kartal’ın oldu. Kartal ödülünü 118Y İstanbul Anadolu Yakası Lions Federasyonu Başkanı Mahmut Tanyol tarafından aldı. Yarışmanın ikincisi Sirayet adlı filmiyle Nuri Cihan Özdoğan oldu. Ünlü oyuncu İbrahim Selim de “Bir İş Görüşmesi Hikayesi”ndeki performansıyla En İyi Oyuncu ödülüne layık görüldü. Selim, ödülünü 2016’daki 7.Lions Kısa Film Yarışması’nın birincisi Metehan Şereflioğlu tarafından aldı.

Lions Kısa Film Yarışması devam edecek

5
Lions Kısa Film Yarışması Komite Başkanı Levent Gülbahar

Beyaz perdede kariyerlerini ilerletmek isteyen sinemacılar için, film yarışmaları büyük önem arz ediyor. Uluslararası Lions Dernekleri 118 Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu da yeni yeteneklere destek olmak amacıyla bu organizasyonu 9 yıldır aralıksız sürdürüyor. 2018 Lions Kısa Film Komite Başkanı Levent Gülbahar gala gecesinde yaptığı konuşmada sinemaseverlere bu hizmetlerinin önümüzdeki yılda da devam edeceğini belirtti. 118Y İstanbul Anadolu Yakası Lions Federasyonu Başkanı Mahmut Tanyol da yaptığı konuşmada ülkemizin için sanatın ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözünü hatırlattı.

Gala Gecesi’nde son yılların en dikkat çeken orkestralarından biri olan Kargalar Kafeste de sahne aldı. Gecenin sonunda birinciliğe layık görülen “Kötü Kız” filmi gösterimi yapıldı. Katılanlar keyifli bir akşam yaşadı. 

Geceden fotoğraflar için tıklayınız:

 

Reklamlar